Sentido Hotels & Resorts bardziej „zielone”

Sentido Hotels & Resorts to międzynarodowa sieć 4- i 5-gwiazdkowych hoteli i kurortów nadmorskich, znajdujących się w takich krajach jak Egipt, Tunezja, Kenia, Hiszpania, Grecja, Cypr i Turcja. Sentido ogłosiło właśnie wprowadzenie nowego programu zrównoważonej turystyki, dzięki któremu wszystkie ich działania mają stać się przyjazne środowisku naturalnemu. Punktem wyjścia i jednocześnie gwarancją tych działań jest Nagroda Travelife.

Sentido_logo_450px

Travelife to niezależny system certyfikacji, który ocenia usługi danego hotelu według kryteriów ekologicznych i społecznych. W zależności od wyników tej oceny, hotele otrzymują złoto, srebro lub brąz, a certyfikat ten jest ważny przez dwa lata. W sumie branych pod uwagę jest około 100 kryteriów, między innymi system wynagrodzeń dla pracowników, poziom zużycia wody i energii, redukcja odpadów i korzystanie z lokalnych dostawców przy zakupie produktów. Do tej pory certyfikaty Travelife otrzymały dwa hotele sieci Sentido: Sultan Beldibi i Sentido Perissia w Turcji.

Sentido Perissia to luksusowy kurort, który zapewnia wyjątkową atmosferę i stylowe, atrakcyjne wnętrza. Hotel położony jest na półwyspie i oferuje wspaniałe widoki na Morze Śródziemne. Ośrodek otoczony jest przepięknymi ogrodami, niedaleko od historycznych i kulturalnych atrakcji regionu Side.

Sentido Sultan Beldibi oferuje turecką gościnność w orientalnym stylu. Przestronny hotel jest idealny dla rodzin i mieści się pośród pachnących gajów pomarańczowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + = dziesięć